Wielkanocny pacierz

Nie umiem być srebrnym aniołem –
ni gorejącym krzakiem –
tyle Zmartwychwstań już przeszło –
a serce mam byle jakie.

Tyle procesji z dzwonami –
tyle już Alleluja –
a moja świętość dziurawa
na ćwiartce włoska się buja.

Wiatr gra mi na kościach mych psalmy
jak na koślawej fujarce -
żeby choć papież spojrzał
na mnie - przez białe swe palce.

Żeby choć Matka Boska
przez chmur zabite wciąż deski –
uśmiech mi Swój zesłała
jak ptaszka we mgle niebieskiej.

I wiem, gdy łzę swoją trzymam
jak złoty kamyk z procy –
zrozumie mnie mały Baranek
z najcichszej Wielkiej Nocy.

Pyszczek położy na ręku
sumienia wywróci podszewkę –
serca mojego ocali
czerwoną chorągiewkę.

ks. Jan Twardowski

Wielki Czwartek

Triduum rozpoczęte. Czas zadumy, rozmyślań, rachunku sumienia, ale też czas nadziei i wiary, że nie wszystko skończone, że ciągle jest nadzieja, że mimo wszystko może być dobrze.

Dziś Wielki Czwartek -  Święto kapłaństwa. Święto, tych, którzy nie bali się zaryzykować i wybrali bardzo konkretną drogę swego życia.

„Przytulony do Chrystusa

Pochylony nad grzesznikiem

Zwiastun słowa

Zamyślony na modlitwie

Zawołany po imieniu

Szczęśliwy bo wybrany

Kapłan.”

Obrazy: zmartwychwstanie.jpg

Kapłan potrzebny jest nam dziś bardziej niż kiedykolwiek wcześniej. Kapłanów potrzebujemy i odczuwamy ich brak. Kapłanów sobie życzymy.

I dzisiaj  jest ten dzień, w którym bardziej, niż każdego innego dnia w roku, mamy okazję uświadomić sobie, jak wiele kapłanom zawdzięczamy.

Św. Jan Maria Vianney napisał:    „Gdybyśmy nie mieli sakramentu Kapłaństwa, nie mielibyśmy Pana. Kto Go umieścił w tabernakulum? Kapłan. Kto przyjął naszą duszę u początku jej życia? Kapłan. Kto ją żywi, by dać jej siłę na wędrówkę? Kapłan. Kto ją przygotuje na spotkanie z Bogiem, obmywając ją po raz ostatni we krwi Jezusa Chrystusa? Kapłan, ciągle kapłan. A gdy dusza będzie umierała, kto ją ożywi, kto jej udzieli ciszy i pokoju? I tu kapłan. Nie można sobie przypomnieć ani jednego dobrodziejstwa Boga bez spotkania obok ….. kapłana.”

Dlatego dzisiaj dziękujemy Tym, którzy są w tej parafii drogowskazem, przystanią, oazą i schronieniem przed złem całego świata i  życzymy naszym kapłanom, by całe Ich życie było napełnione światłością i miłością.

Drodzy Kapłani – Księże Proboszczu, Księże Wikariuszu, – dziękujemy Wam, że odpowiedzieliście na głos Chrystusa, który wzywał Was do pójścia za Nim. Dziękujemy za Waszą pracę: za każdą Eucharystię, kazanie, spowiedź, modlitwę, błogosławieństwo, za wszystkie udzielone sakramenty, rekolekcje i za wszystkie łaski, które dzięki Waszej posłudze otrzymaliśmy od Pana –  z głębi serca dziękujemy!

Jesteśmy też wdzięczni za Waszą serdeczność, uśmiech, życzliwość, otwartość, wszelką pomoc i poświęcony czas i  zapewniamy, że każdego z Was – młodzież tej parafii codziennie otacza swoją modlitwą, a dziś – w dniu Waszego święta czyni to w sposób szczególny.

Nasze serdeczne życzenia kierujemy także w stronę wszystkich kapłanów pochodzących z naszej Parafii, a także wszystkich, którzy w św. Wojciechu pełnili kapłańską posługę.

Szczęść Boże!

Triduum Paschalne

Zapraszamy Was do wspólnego świętowania Misterium Śmierci i Zmartwychwstania naszego Pana, Jezusa Chrystusa.

Triduum Paschalne stanowi jak gdyby jedną celebrację, która trwa trzy dni i jest pamiątką jednej tajemnicy, w której krzyża nie można oddzielić od zmartwychwstania. W tej nierozerwalnej jedności Triduum Paschalnego zawiera się rdzeń całego chrześcijańskiego przesłania: chwała przychodzi przez krzyż; życie rodzi się ze śmierci.
Celebrujmy wspólnie Paschę Chrystusa!

Triduum Paschalne:

WIELKI CZWARTEK - 5 KWIETNIA 2012 R. - MSZA WIECZERZY PAŃSKIEJ

18.00 w intencji kapłanów od KŻR z Bukowa

WIELKI PIĄTEK - 6 KWIETNIA 2012 R.

18.00 Nabożeństwo Liturgii Męki Pańskiej

WIELKA SOBOTA - 7 KWIETNIA 2012 R.

18.00 – Liturgia Wigilii Paschalnej

prosimy przynieść ze sobą świece

WIELKANOC – 8 KWIETNIA 2012 R.

Msze święte: 600, 900, 1030, 1200;

nie będzie mszy o 1700

PONIEDZIAŁEK WIELKANOCNY – 9 KWIETNIA 2012 R.

Msze święte: 700, 900, 1030, 1200, 1700;

POŚWIĘCENIE POKARMÓW: