Dni Krzyżowe - modlitwy o urodzaje

Rozpoczynamy modlitwy o urodzaje - dni krzyżowe.  W poniedziałek, wtorek i środę  - 6,7,8 maja- po mszy świętej, o godzinie 7.30 modlitwami i śpiewem litanii do wszystkich świętych podczas procesji wokół kościołów, pragniemy wypraszać urodzajne plony, aby nikomu nie zabrakło chleba powszedniego, pokój na ziemi i błogosławieństwo dla każdego ludzkiego trudu.

Dialogi w katedrze o rodzinie
     "Wiara i rodzina" - to temat majowego spotkania w ramach cyklu "Dialogi w katedrze". Abp Marek Jędraszewski odpowiadać będzie na pytania wiernych 10 maja o godz. 19.30 w bazylice archikatedralnej w Łodzi.

Pytania można zadawać już teraz, za pośrednictwem strony internetowej Wydziału Duszpasterstwa Młodzieży (heavenly.com.pl). Można również z nimi przyjść do katedry, gdyż druga część spotkania poświęcona będzie na odpowiedzi zadawane przez obecnych na "Dialogach".

Radio Plus Łódź, ŁG

3 V - Uroczystość Matki Bożej Królowej Polski

Sedreczenie zapraszamy do udziału w obchodach Uroczystości Matki Bożej Królowej Polski oraz 222 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 maja.

Msze święte bedą odprawione według nastepującego porzadku: 7.00, 9.00, 10.30 SUMA, 12.00, 17.00;

Sumę odpustową koncelebrować będą kapłani ks. proboszcz w intencji mieszkańców Gminy, Wójta, Przewodniczącego i Rady Gminy Ujazd, a ks. Jacek w intencji druhów strażaków z Ujazdu i Przesiadłowa, z racji jutrzejszego święta patronalnego św. Floriana.

Akt dedykacji kościoła

To jeden z najbardziej uroczystych momentów w życiu każdej świątyni. W samo południe 21 kwietnia 2013 r. Jego Ekscelencja ks. bp. Adam Lepa dokonał uroczystego poświęcenia pięknego, marmurowego ołtarza i konsekracji nowego kościoła św. Wojciecha w Ujeździe.

ODPUST ŚW. WOJCIECHA

Odpust ku czci św. Wojciecha biskupa i męczennika

Sumę odpustową odprawi i procesję eucharystyczną poprowadzi ks. prałat dr Edward Wieczorek, proboszcz parafii p.w. św. Antoniego w Tomaszowie Maz.

Msze święte:

7.00; 9.00; 10.30; 12.00; 17.00.