Veni Sancte Spiritus

Przyjdź, Dawco łask drogich,
Przyjdź, Światłości sumień...

Pielgrzymka dzieci pierwszokomunijnych na Jasną Górę

Dzieci pierwszokomunijne wraz z rodzicami, nauczycielami, katechetami i księdzem Jackiem udadzą sie w dniu dzisiejszym - 15 maja -  na pielgrzymkę na Jasną Górę.

Wyjazd o godzinie 8.00; msza święta w kaplicy Cudownego Obrazu Matki Bożej o godz. 11.00. Przewidziany powrót ok. godz. 18.00.

358 piesza pielgrzymka z Łowicza na Jasną Górę

Pierwsza pielgrzymka z Łowicza na Jasną Górę wyruszyła w 1656 r. Przez paulinów nazywana jest jaskółką pielgrzymek, gdyż rozpoczyna sezon pieszych wędrówek przed oblicze Madonny. Tradycją jest, że łowiccy pątnicy docierają w wigilię Zesłania Ducha Świętego. Także początek pielgrzymki u bram klasztoru bernardynek jest już kilkudziesięcioletnim zwyczajem. Wcześniej wyruszano spod kościoła Świętego Ducha.

W naszej parafii zatrzyma się pielgrzymka na godzinny odpoczynek 14 maja ok. godziny 13.00. Prosimy parafian o podjęcie pątników obiadem.

Nabożeństwo fatimskie

Serdecznie zapraszamy czcieli Matki Bożej na nabożeństwo fatimskie 13 V br. o godzinie 19.00.

Plan nabożeństwa:

• Eucharystia w intencji dzieci i młodzieży
  • Różaniec fatimski
  • Procesja fatimska z figurą Matki Bożej
  • Apel Jasnnogórski

Nowenna do Ducha Świętego

IX dzień nowenny

Pieśń: Zstąp, Duchu Przenajświętszy

Panie Jezu Chryste! Ty zapowiedziałeś Ducha Świętego wierzącym w Ciebie. W każdym z nas obmytym wodą chrztu powtarza się ten cud, który zapowiedziałeś: Wytryska z głębi naszych dusz strumień życia nadprzyrodzonego, którego źródłem jest Duch Święty. On oświeca nas światłem wiary, budzi nadzieję zmartwychwstania i rozlewa w sercach miłość.

Duch Święty uczy nas też modlitwy:. „Gdy bowiem nie umiemy się modlić tak, jak trzeba, sam Duch przyczynia się za nami w błaganiach, których nie można wyrazić słowami” (Rz 8, 26). Cała nasza świętość, nasze osobiste podobieństwo do Ciebie, Chryste, ma źródło w Duchu Świętym, który w nas mieszka.

Dlatego wierząc w to wołamy: „Niech nas uświęca Duch Twój, o Panie”!

Wezwania:

Niech Twoje słowo, Chryste, zamieszka w nas w obfitości, abyśmy składali Tobie dziękczynienie w psalmach, hymnach i pieśniach pełnych ducha. Niech nas uświęca Duch Twój, o Panie.

Ty nas uczyniłeś przez Ducha Świętego dziećmi Bożymi, daj nam, abyśmy w tym samym Duchu razem z Tobą nieustannie wielbili Boga Ojca. Niech nas uświęca Duch Twój, o Panie.

Udziel nam mądrości w działaniu, byśmy wszystko czynili dla chwały Boga. Niech nas uświęca Duch Twój, o Panie.

Połącz nas ze sobą Duchem Twoim, aby nas nigdy od Twej miłości nie odłączyło utrapienie, ucisk ani prześladowanie. Niech nas uświęca Duch Twój, o Panie.

Panie, który przenikasz i znasz serca ludzkie, prowadź nas zawsze drogą szczerości i prawdy. Niech nas uświęca Duch Twój, o Panie.

Spraw, prosimy Cię wszechmogący Boże, niech zajaśnieje nad nami blask Twojej chwały, a Duch Święty niechaj Twoim światłem umocni serca tych, którzy odrodzili się przez łaskę. Przez Chrystusa Pana naszego.

Amen.