Sztafeta modlitw o powołania

2 października wierni parafii w Ujeździe przejęli pałeczkę w „Sztafecie modlitw o powołania”. Uczestniczący we Mszy świętej oraz nabożeństwie różańcowym modlili się o nowe powołania kapłańskie, zakonne i na misję a także o wytrwanie dla powołanych.

W homilii głoszonej przez księdza Marcina Pietrzyka, ojca duchownego WSD w Łodzi wybrzmiało, że każdy człowiek jest powołany przede wszystkim do wiary. Powołanie kapłańskie jest wielkim darem, którego rozeznanie wcale nie jest łatwe, dlatego nasza modlitwa jest ogromnym wsparciem dla młodych, którzy myślą o oddaniu się na wyłączną służbę bożą. Na koniec Mszy świętej kleryk Damian podzielił się swoimi przemyśleniami na temat powołania i kapłaństwa. Później wspólnie modliliśmy się w podanych intencjach modlitwą różańcową. Zwieńczeniem sztafety w Ujeździe była wspólna fotografia.

Autor: x. Jakub

Obrazy: dsc_0376.jpg