Kolęda 2020/21

Obrazy: dyspensa.jpg

Życzenia arb Grzegorza Rysia

Boże Narodzenie AD 2020

„A Słowo ciałem się stało i zamieszkało między nami” (J 1, 14)

Obrazy: zyczenia.jpg

Kochani Parafianie, Drodzy Goście i Internauci, Dobrodzieje naszej Parafii,

Razem z Maryją i Józefem, naśladując ich prostotę i pokorę, klękamy przed Słowem, które stało się Ciałem: Jezusem Chrystusem, naszym Zbawicielem. Pochylamy się w cichej adoracji nad wielką tajemnicą Wcielenia, które napełnia radością i pokojem każdego, kto przyjmuje Dziecię Jezus do swojego serca.
Niezgłębiony jest Bóg w swojej miłości! Oto przychodzi do nas wszystkich, choć na to nie zasługujemy, daje nam Siebie samego i zaprasza do życia wiecznego. W Święta Bożego Narodzenia doświadczymy Jego szczególnej obecności, ale wierzymy, że przychodzi On do nas nieustannie w każdej modlitwie, porywie serca, a przede wszystkim w Najświętszej Eucharystii. Pragnie tylko jednego: abyśmy Go przyjęli z taką miłością, na jaką potrafimy się zdobyć.
Przełamując wigilijny opłatek, życzymy Wam, Drodzy Wierni, aby Nowonarodzony Chrystus napełnił Wasze serca niezachwianą nadzieją, która pozwoli pokonać wszelkie trudności, silną wiarą, która rozjaśni nawet najbardziej mroczne dni i głęboką miłością, która w każdym człowieku potrafi dostrzec promyk dobra oraz zawsze jest gotowa przebaczyć.
Wszystkim życzymy, aby Święta Bożego Narodzenia upłynęły w atmosferze miłości, radości i życzliwości w gronie najbliższych i przyjaciół. A błogosławieństwo Bożej Dzieciny niech towarzyszy Wam przez cały Nowy 2021 Rok.

z modlitwą i błogosławieństwem Wasi duszpasterze

Zarządzenie Kurii Metropolitarnej Łódzkiej z dnia 29 maja 2020

Zarządzenie Kurii Metropolitalnej Łódzkiej

z dnia 29 maja 2020 roku

Kuria Metropolitalna Łódzka z polecenia Arcybiskupa Metropolity Łódzkiego – w związku obecnie obowiązującymi w Polsce zasadami bezpieczeństwa nałożonymi na społeczeństwo w trosce o nasze zdrowie – uprzejmie informuje, że:

1. dyspensa od obowiązku uczestnictwa we Mszy świętej w niedzielę i święta udzielona przez Arcybiskupa Metropolitę Łódzkiego do dnia 31 maja br. włącznie, nie zostaje przedłużona;

1. procesje Bożego Ciała mogą być organizowane w tradycyjnej formie, przy jednoczesnym zachowaniu zaleceń sanitarnych to znaczy: maksymalnie 150 uczestników i dwumetrowe odległości między nimi;

1. podczas wszystkich celebracji liturgicznych należy nadal zachowywać zalecenia dotyczące:
    1. zachowania dwumetrowej odległości między wiernymi,
    2. noszenia maseczek ochronnych,
    3. zasad przyjmowania Komunii świętej wydanych Kurię Metropolitalną Łódzką w Zarządzeniach z dnia 14 i 24 marca br.

Biskup Ireneusz Pękalski

Wikariusz Generalny